Debata miejska nt parkowania w Warszawie z udziałem prezesa IRW

7 marca o godz. 18 odbędzie się publiczna debata nt parkowania w Warszawie zorganizowana przez Instytut Badań Przestrzeni Publicznej

Zaproszeni goście to:
Jacek Wojciechowicz
Andrzej Brzeziński
Grzegorz Buczek
Janusz Iwaszkiewicz

Dyskusję prowadzić będzie: Sławomir Lorenc

Wejście przez główną bramę ASP, budynek po prawej, parter, sala 50.

WIĘCEJ

Stanowisko IRW w sprawie obwodnicy Śródmieścia

Instytut Rozwoju Warszawy wyraża zaniepokojenie z powodu propozycji władz miasta przesunięcia w czasie budowy odcinka obwodnicy Śródmieścia. To zła wiadomość nie tylko dla mieszkańców Pragi, ale również dla wszystkich warszawiaków. 

Ten odcinek obwodnicy, stanowiący element systemu komunikacyjnego miasta, to mniejsze korki na Pradze, mniej samochodów w centrum, wygoda mieszkańców i pozytywne skutki dla środowiska.

Jak widać na przykładzie obwodnicy Śródmieścia, nowe władze miasta nie tylko nie realizują swoich obietnic wyborczych (np. trzecia i czwarta linia metra), ale dokonują cięć inwestycji, które były zapisane w budżecie jeszcze przed wyborami. To bardzo zła wiadomość dla mieszkańców Warszawy, gdyż jest ona symptomem hamowania rozwoju miasta, a nie – jak to obiecano w wyborach – dalszego dynamicznego rozwoju. 

Jeśli władze miasta nie zmienią swojej polityki, będą miały duży problem z zachowaniem dotychczasowego standardu rozwoju miasta. Instytut Rozwoju Warszawy przypomina, że tylko rozwój może zapewnić odpowiednie środki na programy tzw. „miękkie”, a jednocześnie umożliwić realizację zaplanowanych inwestycji. Wyrażamy zaniepokojenie faktem, że polityka ratusza nie zmierza w tym kierunku.

WIĘCEJ

Warszawiacy popierają referendum

Ponad 1200 podpisów popierających wniosek o referendum ws. przyszłości Lotniska Chopina zebrali organizatorzy referendum w sześć godzin na Nowym Świecie. Akcja zbierania podpisów oficjalnie ruszyła w niedzielę.

WIĘCEJ

Rusza zbiórka podpisów pod wnioskiem o referendum

Przedstawiciele komitetu referendalnego ws. likwidacji Lotniska Chopina złożyli do prezydenta Warszawy zawiadomienie o zamiarze przeprowadzenia referendum lokalnego. W niedzielę na Nowym Świecie odbędzie się inauguracja zbierania podpisów pod wnioskiem o referendum.

WIĘCEJ

Briefing na temat rejestracji komitetu referendalnego ws. likwidacji Lotniska Chopina

Stowarzyszenie Nowy Świat oraz Instytut Rozwoju Warszawy serdecznie zapraszają na briefing prasowy na temat rejestracji komitetu referendalnego ws. likwidacji Lotniska Chopina. Odbędzie się on 6 lipca (piątek) o godz. 12 w kawiarni Cava przy ul. Nowy Świat 30 (róg Nowego Światu i ul. Foksal).

Podczas spotkania opowiemy także o imprezie pt. „Niedziela na Nowym Świecie z Okęciem”, która odbędzie się w najbliższą niedzielę.

Serdecznie zapraszamy!

WIĘCEJ

Będzie referendum w sprawie lotniska

Były wiceprezydent Jacek Wojciechowicz, były szef Kancelarii Prezydenta Ryszard Kalisz, radna Warszawy i znana piosenkarka Krystyna Prońko, prezes Polskiego Związku Organizatorów Turystyki Krzysztof Piątek, prezes Stowarzyszenia Nowy Świat Witold Fizyta, burmistrzowie i wiceburmistrzowie warszawskich dzielnic i inni samorządowcy weszli w skład Komitetu Referendalnego w sprawie likwidacji Lotniska Okęcie.

WIĘCEJ

Warszawa może się uczyć od Baranowa

Władze Baranowa potrafiły w ciągu miesiąca zorganizować referendum w sprawie budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego i tym się różni normalny samorząd od samorządu partyjnego, takiego jaki mamy w Warszawie – powiedział prezes Instytutu Rozwoju Warszawy Jacek Wojciechowicz podczas briefingu prasowego w sprawie referendum w Baranowie.

WIĘCEJ