Instytut Rozwoju Warszawy wyraża zaniepokojenie z powodu propozycji władz miasta przesunięcia w czasie budowy odcinka obwodnicy Śródmieścia. To zła wiadomość nie tylko dla mieszkańców Pragi, ale również dla wszystkich warszawiaków. 

Ten odcinek obwodnicy, stanowiący element systemu komunikacyjnego miasta, to mniejsze korki na Pradze, mniej samochodów w centrum, wygoda mieszkańców i pozytywne skutki dla środowiska.

Jak widać na przykładzie obwodnicy Śródmieścia, nowe władze miasta nie tylko nie realizują swoich obietnic wyborczych (np. trzecia i czwarta linia metra), ale dokonują cięć inwestycji, które były zapisane w budżecie jeszcze przed wyborami. To bardzo zła wiadomość dla mieszkańców Warszawy, gdyż jest ona symptomem hamowania rozwoju miasta, a nie – jak to obiecano w wyborach – dalszego dynamicznego rozwoju. 

Jeśli władze miasta nie zmienią swojej polityki, będą miały duży problem z zachowaniem dotychczasowego standardu rozwoju miasta. Instytut Rozwoju Warszawy przypomina, że tylko rozwój może zapewnić odpowiednie środki na programy tzw. „miękkie”, a jednocześnie umożliwić realizację zaplanowanych inwestycji. Wyrażamy zaniepokojenie faktem, że polityka ratusza nie zmierza w tym kierunku.